Gofinska blagajna

Vsak od zavezancev, ki so dolžni evidentirati prodajo izdelkov in storitev z uporabo blagajne, dobro pozna trenutno število podrobnih pogojev na področju lastništva delovanja zadevnih naprav. Ena izmed takšnih zahtev je osnovno izvajanje periodičnega tehničnega pregleda blagajne. Kaj torej pomeni, kdaj naj bi ga zgradili? Kakšen je odnos med davčno blagajno in tehničnim pregledom? O tem na

http://si.healthymode.eu/magniskin-beauty-skin-oil-inovativno-olje-za-problematicno-kozo-zlasti-pri-luskavici-ekcemih-atopicnem-dermatitisu/

Skupaj z Zakonom o DDV morajo biti blagajne predmet rednih tehničnih pregledov. Po zgornjem datumu se je ta pogoj podaljšal. Ta pregled se opravi s pomočjo ustrezne storitve. Pred 1. decembrom 2008 so bili tehnični pregledi davčnih blagajn združeni z letnim rokom. V bistvu trenutno veljavnih zakonskih predpisov bi morale biti blagajne na vsaki dve leti od davčne fiskalnosti ali od tega pregleda predmet tehničnega pregleda. Če davčni zavezanec tega ne stori, lahko postane sankcioniran. Tu med drugim govorimo o naložitvi globe davčnemu zavezancu za davčno kaznivo dejanje, ker kakovost neobremenitve blagajne z rednim pregledom šteje za nepravilno vodenje knjige. Takšna utemeljitev izhaja iz gradiva 61 § 3 Kazenskega zakonika.Pojavi se vprašanje, čigar odgovornost je omeniti tak pregled? Seveda gledanje trenutka v sedanjem dejstvu gre za davkoplačevalca, ne pa na storitev. Imetnik blagajne novitus delio bi moral storitev o tej nujnosti obvestiti na kombinirani datum pregleda. Po drugi strani pa blagajniški tehnik v skladu z 31. odst. 4 odločbe o blagajnah morajo opraviti obvezen tehnični pregled blagajne v 5 dneh od obvestila.Davčni zavezanec bi moral razmišljati tudi o dejstvu, da neupoštevanje roka za obvezni pregled blagajne povzroči potrebo po vračilu popusta od stopnje njegovega nakupa. Za davčne zavezance veljajo takšne kazni, ki na ravni treh let od dneva začetka evidentiranja prodaje blaga / storitev v ustreznem roku niso dosegle blagajne za tehnično izpisovanje s strani ustrezne službe.Če povzamem, velja spomniti, da je za izpolnitev roka za pregled odgovoren le uporabnik.